مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي

 مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي

… دانلود …

مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: پنجمین کنفرانس مدیریت منابع آب ایران
تعداد صفحات: 9
نویسنده(ها):
محمود شیخ وانلو – کارشناس ارشد هیدروژئولوژی، شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
غلامرضا لشکری پور – عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، استاد گروه زمین شناسی

چکیده:
آبخوان آبرفتی دشت درونه به وسعت تقریبی 668 کیلومترمربع (وسعت محدوده تیسن) بخشی از محدوده مطالعاتی درونه است که به علت مجاورت با کویر مرکزی ایران از اهمییت ویژه ای برخوردار است. این آبخوان، در حد فاصل گسل درونه در شمال و زهکش کال شور در جنوب،از آبرفت ها و مخروط افکنه های کواترنر تشکی ل شده است و به دلیل عدم تعادل بین تخلیه و تغذیه آبخوان و قرار گیری آن در مجاورت کویر همواره در معرض تهاجم آب های زیرزمینی شور حوضه کویر می باشد. بررسی و تجزیه و تحلیلها ی کیفی در آبخوان درونه ، بیانگر هجوم آبها ی شور حوضه کویر از طریق آبرفت های رودخانه ای کال دهن قلعه به آبخوان آبرفتی درونه می باشد. همچنین بر اساس نمودار های ترکیب ی، نمونه های کیفی آبخوان درونه از الگوی دو خوشه ای تبعیت نموده و بیانگر وجود آب زیرزمینی با دو منشا متفاوت اما بدون اختلاط می باشند. بطور کلی، با توجه به شرایط هیدروژئولوژی منطقه، بخشی از آبهای زیرزمینی منطقه لب شور و بخشی نیز شور می باشد که بخش شورآن مربوط به هجوم آبهای شور کویر می باشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي و ارزيابي پيشروي آب شور در آبخوان دشت درونه و تعيين الگوي اختلاط آن بر اساس نمودارهاي ترکيبي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.