مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي

 مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي

… دانلود …

مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات: 4
نویسنده(ها):
مرضیه موسوی نسب – عضو هیئت علمی بخش علوم و صنایع غذایی دانشگاه شیراز
مهدی عزیزی نیا – دانشجوی کارشناسی ارشد بخش علوم و صنایع غذایی دانشگاه شیراز

چکیده:
هدف: این مقاله تأثیر روشهای مختلف خشک کردن (روش های سنتی و صنعتی) را بر روی ویژگی های مختلف ماهی مثل تغذیه ای و فیزیکوشیمیایی را مورد بررسی قرار می دهد و سعی دارد بهترین و ایمن ترین روشها را ارائه دهد. نتایج و بحث: محصولات دریایی مثل ماهی د ارای ارزش تغذیه ای بالا و خواص کاربردی ارزشمندی هستند. این محصولات از دسته مواد غذایی هستند که بشدت مستعد فسادر می باشند و برای مصارف آینده احتیاج به نگهداری دارند. چندین روش مختلف نگهداری برای نگهداری ماهی در جهان استفاده می شود که ه دف همه آنها افزایش عمر نگهداری می باشد. یکی از این روشها خشک کردن است که از قدیمی ترین روشهای نگهداری مواد غذایی می باشد. همچنین این روش بعنوان یک روش ارزان تلقی می شود. در گذشته خشک کردن بر پایه روشهای سنتی بود اما در طی سالهای اخیر روشهای صنعتی کم کم جایگزین روشهای نامطمئن قدیمی می شوند. در روشهای قدیمی ما کنترلی بر شرایط خشک کردن نداشتیم و امکان آلودگی و کاهش کیفیت محصول وجود داشت. در روشهای صنعتی کنترل بر شرایط خشک کردن و همچنین آزادی در تعیین درجه حرارت و رطوبت می تواند به ما کمک کند تا به محصولی سالم تر و با عمر انبارمانی طولانی تر برسیم. هدف از این مقاله مقایسه روشهای سنتی و صنعتی خشک کردن از نظر ویژگی های تغذیه ای و بهداشتی و ترغیب جوامع به استفاده از روشهای مدرن خشک کردن بجای روشهای قدیمی و نامطمئن می باشد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تأثير روشهاي مختلف خشک کردن بر روي ويژگيهاي حسي، تغذيه اي و فيزيکوشيميايي ماهي