مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران

 مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران

… دانلود …

مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین همایش منطقه ای رویکردهای نوین حسابداری و حسابرسی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
جعفر فیضی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه سیستان و بلوچستان
شاهو آقابیگ زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه سیستان و بلوچستان

چکیده:
تصمیم گیری در مورد ساختار سرمایه، یکی از مشکل ترین و چالش برانگیزترین مسایل پیش روی شرکت ها بوده،اما در عین حال حیاتی ترین تصمیم در مورد ادامه بقای آنها است. در این پژوهش تاثیر ساختار سرمایه بر عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، از طریق تجزیه و تحلیل داده های 100 شرکت برای دوره ی زمانی 138888-85بررسی شده است. در این تحقیق برای ارزیابی عملکرد مالی از معیارهایQ توبین و ارزش افزوده نقدی استفاده شده است. نتایج پژوهش نشان می دهد که بین نسبت بدهی های کوتاه مدت به کل بدهی ها و نسبت بدهی غیرجاری به حقوق صاحبان سهامQ توبین رابطه منفی معناداری وجود دارد، همچنین بین نسبت بدهی غیرجاری به حقوق صاحبان سهام رابطه مثبت معنی داری وجود دارد، اما بین نسبت حقوق صاحبان سهام به کل دارائی ها وQ توبین رابطه وجود نداشته و همچنین بدهی های جاری به کل بدهی ها و نسبت حقوق صاحبان سهام به کل بدهی ها رابطه ی معنی داری وجود ندارد. در کل می توان گفت که که بین ساختار سرمایه وQ توبین رابطه منفی و معناداری و بین ساختار سرمایه و ارزش افزوده نقدی رابطه مثبت و معناداری وجود دارد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله ارتباط بين ساختار سرمايه و عملکرد در شرکت هاي بورس اوراق بهادارتهران