مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي

 مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي

… دانلود …

مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
رضا صدقی – دانشجوی کارشناس ارشد گروه مهندسی مکانیک ماشینهای کشاورزی، دانشگاه م
یوسف عباسپور گیلانده – استادیار گروه مهندسی مکانیک ماشینهای کشاورزی، دانشگاه محقق اردبیلی
مهدی نوشیار – استادیار، گروه مهندسی برق و کامپیوتر، دانشگاه محقق اردبیلی
غلامحسین شاهقلی – استادیار گروه مهندسی مکانیک ماشینهای کشاورزی، دانشگاه محقق اردبیلی

چکیده:
عملکرد نهایی محصولات به عوامل موثر رشد در طی دوره رویشی بستگی دارد. شرایط فیزیکی خاک یکی از عوامل است که غالبا اثر چشم گیری بر عملکرد محصول دارد زیرا این عامل کنترل کننده محیطی است که ریشه ها در آن توسعه می یابند. ایجاد ساختمان مناسب برای خاک به منظور رشد محصول از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از مشخصه های اصلی ساختمان خاک ، اندازه خاک دانه هاست. ساختمان خاک نحوه قرار گرفتن هر یک از ذرات خاک د رکنار یکدیگر و ایجاد واحد بزرگتر یا دانه بندی است که واحد ساختمانی یا خاک دانه نامیده می شود. راه های مختلفی جهت نشان دادن وضعیت پایداری خاک دانه ها وجود دارد که از جمله تعیین میانگین وزنی قطر خاک دانه ها است. محققین عموما میانگین وزنی قطر خاک دانه ها (MWD) را مهمترین معیار کمی جهت بیان درجه خرد شدن خاک میشناسند. مهمترین ویژگی یک خااک با توجه به مخلوط شدن مرتب شدن ذرات توسط ابزارهای برشیف توزیع اندازه ذرات در خاک است. علاوه بر عوامل وراثتی خاک، مانند بافت که بر پایداری خاک دانه ها تاثیر می گذارد نحوه خاک ورزی، میزان مواد آلی خاک، محتوی رطوبتی خاک، چگالی خاک، سرعت پیشروی و عمق خاک ورزی، خصوصیت مکانیکی خاک و ;. نیز بر اندازه و پایداری خاک دانه ها موثر است که اثرات این پارامترهای موثر در میزان خرد شدگی خاک توسط بسیاری از محققان بررسی شده است. به دلیل اینکه عوامل زیادی در افزایش بهه وری و به صرفه بودن کاربد رماشین در کشاورزی به طور عام و استفاده از آن در تهیه بستر برای کشت به طور خاص دخالت دارند، لازم است این عوامل به درستی شناخته شوند. شناخت دقیق عوامل مطرح شده و میزان تاثیر گذاری هر یک از این پارمترها بر میزان خرد شدگی خاک و بررسی نتایج تحقیقات انجام شده در دهه های اخیر می تواند در بسیاری از اهداف مدیریتی و انتخاب نوع خاک ورزی و ادوات مناسب موثر واقع گردد. در این تحقیق روش های اندازه گیری میزان خردشدگی خاک و میزان خرد شدن خاک تحت تاثیر وامل مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله مروري جامع بر روش هاي اندازه گيري و عوامل موثر بر ميزان خرد شدگي خاک طي عمليات مختلف خاک ورزي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.