مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران

 مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران

… دانلود …

مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: همایش ملی توسعه روستایی

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

مجید جوهری –

چکیده:

نیاز به فرضیه ای جدید جهت رفع مشکلاتی که جوامع روستایی در ارتباط با مدیریت مشارکتی با آن مواجه هستند و با توجه بهمباحث مطرح در توسعه پایدار و انطباق آن با شرایط و واقعیت های امروزی مناطق روستایی بیش از پیش احساس می شود. تحقیقحاضر به بررسی سیر تار یخی مدیریت توسعه روستایی با توجه به جایگاه مشارکت و نظریات غالب در آنها از دوره قبل از انقلابمشروطیت تا بعد از انقلاب اسلامی با روش اسنادی و کتابخانه ای پرداخته است. نتایج حاصله بیانگر این بود که در قبل از انقلاباسلامی مدیریت روستایی بیرونی و بر اساس نظریه برنامه ریزی عقلانی غیرمشارکتی در چارچوب نظریه نوسازی از بالا به پایین بهصورت دستوری و بخشی بود. بعد از انقلاب هم مدیریت توسعه روستایی در چارچوب نظریه نوسازی در جهت مشارکت و اصل عدمتمرکز با واگذاری برخی اختیارات و فعالیت های اجرایی دستگاههای دولتی به نهادهای غیر دولتی بود. با این وجود نهادهای مشارکتیاز الگوی مشارکتی به صورت هدایت شده از بالا به پایین پیروی می کردند لذا مشارکت محدود به اجرا شد و در تصمیم گیری، نظارتو برخورداری از منافع آن جایگاه چندانی نداشت. لذا طی چند سال اخیر با بهره گیری از تجارب دوره های گذشته در ارتباط باپیامدهای منفی برنامه ریزی متمرکز، دولت سعی کرد حضور مردم را در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها پررنگ تر نماید که از اثراتآن می توان همکاری و حضور فعال مردم با شوراهای اسلامی و دهیاران را در امور روستا و در مراحل مختلف برنامه ریزی روستاییمشاهده کرد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله سير تاريخي مديريت توسعه روستايي و نظريات مشارکت در ايران