مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها

 مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها

… دانلود …

مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: یازدهمین سمینار سراسری آبیاری و کاهش تبخیر

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

نعیمه موسی نژاد – کارشناسی ارشد سازه های آبی گروه مهندسی آب -دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

چکیده:

در این تحقیق به منظور شبیه سازی فرایند بارش-رواناب از دو رهیافت مدلسازی و جعبه سیاه استفده گردید. HMS SMA به عنوان مدل مفهومی و ANFIS نماینده مدلهای جعبه سیاه انتخاب شد. این روشا بر روی زیر حوضه سلطانی به کار برده شد. به طور کلی سه سال از آمار قابل استفده بود که دو سال ان برای کالیبراسیون (80-78) و یک سال (81-80) برای صحت سنجی در نظر گرفته شد. برای محاسبه بارش متوسط از دو روش معکوس مربع فاصله و چندضلعی های تیسن در محیط ARC GIS استفاده شد و روش چند ضلعی خای تیسن با توجه به همبستگی بیشتر با داده های رواناب به عنوان بهتریم روش انتخاب شد . معیارهای مقایسه علاوه بر اشاره به معیارهای خوبی برازش به معیارهای کم بودن پارامترها و تفسیر فیزیکی مدلها نیز اشاره شد. معمولا در حوضه هایی که با کمبود آمار واجه هستند انتخاب مدلهایی که دارای تعداد زیادی پارامتر و ورودی هستند امکان خطای بیشتری وجود دارد . بنابراین بهترین ترکیب ANFIS با بهترین مدل HMS SMAمقایسه شد. نتایج نشان داد که امثر مدلهای انتخابی ANFIS جوابهای خیلی نردیک به هم داشتند و در مقایسه با مدل HMS SMA دادای تعداد زیادی پارامتر بودند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله مدلسازي بارش – رواناب در شرايط کمبود اطلاعات با استفاده از رويکرد پارامتري کردن مدلها