مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي

 مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي

… دانلود …

مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پنجمین همایش مشترک انجمن مهندسی متالورژی ایران

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

مالک سلطانی کاظمی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان
محمدرضا طرقی نژاد – دانشیار دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان
عباس نجفی زاده – استاد دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:

نورد سرد پیوندی یک روش حالت جامد برقراری پیوند بین فلزات مشابه و غیر مشابه بوسیله نورد می باشد، که اخیرا از آن در ساخت ورق های کامپوزیتی استفاده شده است. در این تحقیق تاثیر میزان کاهش ضخامت، میزان پودر TiC و اندازه ذرات پودر مذکور بر روی استحکام پیوند بین دو ورق آلومینیومی بررسی شد. بدین منظور ورق های آلومینیومی به ضخامت 1mm، پهنای 30mm و طول 100mm موازی با جهت نورد ورق بریده شد. برای بررسی اثر میزان پودر بر چسبندگی بین ورق ها پس از نورد، پودر به میزان 0/2 و 0/5 و 1/5 درصد حجمی پس از آماده سازی ورق ها ( چربی زدایی و برس کاری) بین ورق های نمونه به طور یکنواخت پاشیدخ شد و پس از آن عملیات نورد با کاهش ضخامت های مختلف 40 و 50 و 60 و 70 درصد روی نمونه ها صورت گرفت تا اثر میزان کاهش ضخامت نیز بر چسبندگی بین ورق ها مشخص شود، برای بررسی اثر اندازه ذرات پودر نیز پودر TiC با اندازه ذرات مختلف، با میزان پودرهای ذکر شده در بین ورق های نمونه پاشیده شد، همچنین مقدار کاهش ضخامت های مذکور نیز اعمال شد. آزمون چسبندگی نشان داد که با افزایش درصد پودر، چسبندگی ورق ها کاهش مییابد. به علاوه، تایج نشان داد که با افزایش میزان کاهش ضخامت چسبندگی ورق ها افزایش می یابد. همچنین نشان داد که با افزایش اندازه ذرات ( برای میزان پود رثابت) چسبندگی افزایش مییابد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي اثر کاهش ضخامت، ميزان و اندازه ذرات پودر TiC بر استحکام پيوند حاصل از نورد سرد پيوندي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.