مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد

 مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد

… دانلود …

مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پنجمین همایش مشترک انجمن مهندسی متالورژی ایران

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

بنیامین عباسی پور – کارشناسی ارشد ریخته گری، دانشکده مهندسی مواد، دانشگاه صنعتی اصفهان و
بهزاد نیرومند – دانشیار دانشکده مهندسی مواد، دانشگاه صنعتی اصفهان
سید محمود منیرواقفی – دانشیار دانشکده مهندسی مواد، دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:

تحقیقات نشان داده است که تقویت کردن آلیاژ های آلومینیم با نانو لوله های کربنی (CNT) خواص فیزیکی و مکانیکی ویژه ای در این آلیاژها بوجود می آورد. با این وجود وارد کردن این نانو لوله ها به مذاب فلزات آسان نیست. رشته های CNT تمایل زیادی برای آگلومره شدن داشته و خواص مفید آنها در صوریتکه به صورت مستقیم وارد مذابشوند حاصل نمی گردد. در این تحقیق، کامپوزیت A356-CNT به دو روش ریخته گری گردابی و نیمه جامد تولید شدند. در هر دو روش، به منظور کاهش آگلومراسیون رشته های CNT، به جای وارد کردن مستقیم این رشته ها به درون مذاب، از ذرات آلومینیمی که بر روی آنها رشته های CNT پوشش داده شده بود، استفاده گردید. بدین منظور ابتدا توسط روش آبکاری الکترولس Ni-P، یک پوشش کامپوزیتی از Ni-P-CNT بر روی میکرو ذرات آلومینیم داده شد و سپس این ذارت به درون مذاب هایی از آلیاژ A356 تزریق گشتند. دوغاب های حاصله در حالیکه توسط یک همزن مکانیکی بهم زده می شدند سرد گشته و به ترتیب در سه دمای مختلف که متناظر با حالت کاملا مذاب و حالتهای با 15 و 30 دردص کسر جامد بود، ریخته گری شدند. متعاقبا نمونه های ریخته گری شده تحت بررسی های ریز ساختاری قرار گرفته و بعضی از خواص مکانیکی آنها مورد بری قرار گرفت.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله مشخصه يابي نانو کامپوزيت ريختگي A356-CNT توليد شده به روش هاي ريخته گري گردابي و نيمه جامد