مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي

 مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي

… دانلود …

مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: سومین همایش ملی مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

محمد کریمی – عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی

چکیده:

این تحقیق به منظور بررسی تلفات آب و راندمان آبیاری و تاثیر اجرای پوشش کانالها در افزایش بهره وری مصرف آب ووضعیت اقتصادی کشاورزان در استان خراسان رضوی (در مناطق مشهد و کلات) انجام شد. نتایج حاصل نشان داد که میزان آب مصرفی کلیه محصولات زراعی و باغی در اراضی تحت پوشش کانالهای مورد تحقیق قبل و بعد از احداث کانال یا پوششدار کردن آن تفاوتی نداشته است. راندمان انتقال آب در کانالهای آبیاری در منطقه مشهد و کلات به ترتیب82/91و 77/85 درصد می باشد. اجرای پوشش کانال باعث افزایش سطح زیرکشت محصولات زراعی و باغی، عملکرد و بهره وری مصرف آب در مناطق مشهد و کلات شده است. با مقایسه هزینه یکنواخت سالیانه کانالها با افزایش درآمد سالیانه کشاورزان ناشی از احداث کانال یا پوشش دار کردن آن در مناطق مختلف تحقیق این نتیجه حاصل شد که احداث کانال در هیچ یک از مناطق یاد شده توجیه اقتصادی نداشته است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تاثير اجراي پوشش کانالهاي آبياري بر بهره وري مصرف آب و وضعيت اقتصادي کشاورزان استان خراسان رضوي