مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم

 مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم

… دانلود …

مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: دومین همایش ملی کشاورزی و توسعه پایدار (فرصتها و چالشهای پیش رو)

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

س. رشیدی سپاهدار – دانشکده علوم کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
ع فرح باش – دانشکده علوم کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

چکیده:

در مقایسه با سایر گیاهان زراعی، بیشترین سطح زیر کشت را در استان فارس و شهرستان ممسنی دارد. دربیشتر مناطق گندمکاری استان فارس از جمله منطقه ممسنی کشاورزان برای کنترل علفهای هرز اقدام به کاربرددیرهنگام علفکشهای هورمونی مینمایند که این کار میتواند باعث کاهش عملکرد گندم گردد. در این راستا، یک آزمایش مزرعهای در شهرستان ممسنی به صورت طرح بلوکهای کامل تصادفی (RCBD) در 4 تیمار و 4 تکرار در مزرعه گندم رقم دوروم انجام شد. تیمارهای آزمایش عبارت بودند از: 1- شاهد بدون وجین و سمپاشی 2 34 ترتیب کاربرد علفکش 2،4 – دی+ام.سی.پی.ا. در مراحل شروع پنجهزنی، خاتمه پنجهزنی لغایت تشکیل بند اول و بعد از ساقه رفتن. سمپاش مورد استفاده هاردی– 15 با نازل تیجت بود که محلول سمی در 250 لیتر آب در هکتار مصرف گردید. کلیه دادهها با استفاده از تسهیلات کامپیوتری و با کمک برنامه SPSS مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت. نتایج به دست آمده از آزمایش نشان داد که در تیمارهای کاربرد علفکش هورمونی 2،4 – دی+ام.سی.پی.ا. در مراحل شروع پنجهزنی و خاتمه پنجهزنی لغایت تشکیل بند اول علاوه بر کنترل خوب علفهای هرز پهن برگ به طور معنی داری عملکرد گندم در این تیمارها از شاهد بدون سمپاشی بیشتر بود. کاربرد علفکش در مراحل پس از ساقه رفتن موجب زردی جزیی و پیچش برگها و ناهماهنگی در ارتفاع ساقهها و کاهش معنیدار عملکرد در مقایسه با تیمارهای یاد شده در بالا گردیده است.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله تاثير زمان کاربرد علفکش هورموني 2،4 – دي+امسيپيا بر عملکرد گندم رقم دوروم