مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان

 مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان

… دانلود …

مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: پنجمین همایش ملی مدیریت پسماند

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

احمدرضا لاهیجان زاده – اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
هلنا کعبی – اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
سمیه سلیمی – اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
سمیه سلطانی – اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

چکیده:

این پژوهش با هدف مشخص شدن وضعیت فعلی جمع آوری، نگهداری و دفع پسماندهای پزشکی شهر اصفهان، تعیین وزن پسماندهای پزشکی تولیدی در بیمارستانهای شهر اصفهان و ارائه بهترین راهکار جهت ب یخطرسازی پسماندهای پزشکی انجام گرفته است. درپژوهش فوق ابتدا پرسشنامه هایی در رابطه با وضعیت جمع آوری، نگهداری، دفع پسماندهای پزشکی و وضعیت فاضلاب بیمارستان تهیه شده و سپس با مراجعه حضوری و بازدید از کلیه بیمارستانهای اصفهان این پرسشنامه ها تکمیل گردیده است. بر اساس اطلاعات استخراج شده از پرسشنامه ها در حال حاضر تعداد 26 بیمارستان فعال در شهر اصفهان وجود دارد که در این بیمارستانها روزانه حدود 14000 کیلوگرم زباله تولید می شود که مقدار 5857 کیلوگرم آن پسماند پزشکی می باشد که شامل پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، پسماندهای شیمیایی و دارویی و پسماندهای پرتوزا می باشد. از مجموع بیمارستانهای مورد مطالعه تنها یک بیمارستان پسماند شیمیایی و دارویی و یک بیمارستان دیگر نیز پسماند پرتوزا را تفکیک می نمایند. در حال حاضر پسماندهای پزشکی مربوط به 2 بیمارستان شهر اصفهان با وزنی حدود 715 کیلوگرم در روز در محل بیمارستان بی خطرسازی می گردد و سایر پسماندهای پزشکی (به استثناء پسماندهای پرتوزا)، جهت دفن، به گردنه زینل حمل می گردد. در اکثر بیمارستانها عملیات تفکیک به صورت کامل انجام نمی شود و جهت حمل ونقل زباله نیز از خودروهای استاندارد استفاده نمی گردد. با توجه به بررسی های انجام شده و معضلات زیست محیطی ناشی از وضعیت موجود دفع پسماند پزشکی در شهر اصفهان و همچنین دستورالعمل ( ضوابط و روشهای اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته ) بکارگیری روش بی خطرسازی به منظور مدیریت این پسماندها الزامی می باشد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله مديريت پسماندهاي پزشکي در بيمارستانهاي شهر اصفهان