مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت

 مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت

… دانلود …

مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: یازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات

تعداد صفحات: 3

نویسنده(ها):

فاطمه قائدی باردئی – کارشناسی ارشد اگرواکولوژی
جعفر کامبوزیا – دانشگاه شهید بهشتی
حسین صباحی –
کورس خوشبخت –

چکیده:

ذرت به طور مستقیم و غیر مستقیم نقش عمده ای در تأمین مواد غذایی جهان دارد، بنابراین برنامه ریزی در جهت افزایش تولید این محصول ضروری است. به منظور بررسی تأثیر مقادیر مختلف نیتروژن بر عملکرد و اجزای عملکرد ذرت (سینگل کراس 602) در شرایط رقابت با تاج خروس، آزمایشی، به صورت فاکتوریل دو عاملی با 3 تکرار در غرب تهران انجام شد. عامل اول شامل 3 سطح نیتروژن (142، 190 و 237 کیلو گرم در هکتار) و عامل دوم نیز شامل 3 تراکم تاج خروس ریشه قرمز (0، 5 و 25 بوته در متر مربع) بود. نتایج نشان داد که عملکرد دانه و عملکرد بیولوژیک با افزایش سطح نیتروژن، بطور معنی داری افزایش یافت و بیشترین عملکرد دانه (6/5087 کیلوگرم در هکتار) در بالاترین سطح نیتروژن حاصل شد. در حالی که تعداددانه در ردیف وتعداددانه در بلال با افزایش تراکم علف هرز بطور معنی داری کاهش یافتند. در تراکم کم علف هرز (5 بوته در متر مربع)، عملکرد ذرت نسبت به تیمار عدم وجود علف هرز افزایش یافت. و کمترین مقدار عملکرد دانه (3755 کیلوگرم در هکتار) در بالاترین تراکم علف هرز حاصل شد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مطالعه رقابت ذرت و تاج خروش درسطوح مختلف نيتروژن و اثرات آن برعملکرد ذرت