مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356

 مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356

… دانلود …

مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356 :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: اولین همایش مشترک انجمن مهندسین متالورژی و انجمن ریخته گری ایران

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

مهدی یار هوبخت – دانشجوی کارشناسی مهندسی متالورژی و مواد، دانشکدهی مهندسی متالورژی
آرش انصاری – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد، دانشکده مهندسی متالو
علی صابری زفرقندی – دانشجوی کارشناسی مهندسی متالورژی و مواد، دانشکدهی مهندسی متالورژی
حسین عبدی زاده – دانشیار دانشکدهی مهندسی متالورژی و مواد، پردیس دانشکدههای فنی، دانش

چکیده:

کامپوزیتهای زمینه آلومینیمی امروزه کاربرد وسیعی در صنایع مختلف نظیر هوافضا و حمل و نقل پیداکردهاند. در این بین، کامپوزیتهای زمینه آلومینیمی ذرهای به دلیل استحکام و مدول الاستیسیتهی بالا درمقابل دانسیتهی پایین از جایگاه ویژهای برخوردار هستند. ریختهگری گردابی یکی از متداولترین روشهای تولید کامپوزیتهای ذرهای به زمینهی فلزی آلومینیم است. از مشکلات عمدهی این روش میتوان به نحوهیتوزیع ذرات فاز تقویتکننده در آلیاژ زمینه و واکنشهای احتمالی انجام شونده بین ذرات فاز دوم و آلیاژ زمینه اشاره نمود. در این تحقیق نحوهی توزیع ذراتMgO با ابعاد نانومتری در زمینهای از آلیاژ آلومینیم A356 که به روش ریختهگری گردابی تهیه شده است، به وسیلهی میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM) مورد بررسی قرار گرفت. همچنین آنالیز پراش اشعهی ایکسXRD) نشان داد واکنش بین ذرات فاز دومMgO) و آلیاژ زمینه منجر به تشکیل ترکیب اسپینلیMgAl2O4 میشود.

اینک شما با جستجوی مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356 وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356 شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي ريزساختار و واکنش پذيري ذرات تقويتکنندهي نانوMgO در کامپوزيت زمينه فلزي آلياژ آلومينيم A356