مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي

مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي

… دانلود …

مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 24

چکیدههدف پژوهش حاضر بررسی راهبردهای نظم‌جویی شناختی هیجان و کمال‌گرایی در زنان پیمان‌شکن و عادی بود. در قالب یک طرح علّی مقایسه‌ای، 80 زن متأهل (40 نفر پیمان‌شکن و 40 نفر عادی) با دامنه سنی20 تا 50 سال از طریق نمونه‌گیری غیرتصادفی در دسترس انتخاب شدند و مقیاس‌های فرم کوتاه پرسشنامه نظم‌جویی شناختی هیجان و پرسشنامه چندبعدی کمال‌گرایی را تکمیل نمودند. داده‌ها با استفاده از روش آماری تحلیل واریانس چندمتغیری تحلیل شدند. نتایج نشان داد که زنان پیمان‌شکن نسبت به زنان عادی نمره‌های بالاتری را در ابعاد کمال‌گرایی (خویشتن‌مدار، دیگرمدار و جامعه‌مدار) و راهبردهای نظم‌جویی شناختی هیجان فاجعه‌سازی و ملامت دیگران نشان دادند، اما در راهبرد تمرکز مجدد مثبت به طور معنادار میانگین پایین‌تری داشتند. در سایر راهبردهای نظم‌جویی شناختی هیجان تفاوت معناداری میان دو گروه مشاهده نشد. بر اساس نتایج پژوهش حاضر می‌توان گفت استفاده مکرر از راهبردهای ناسازگارانه نظم‌جویی شناختی هیجان و استفاده کم از راهبردهای سازگارانه نظم‌جویی شناختی هیجان می‌تواند در سوق دادن افراد کمال‌گرای افراطی به سمت پیمان‌شکنی زناشویی نقش تعیین‌کننده داشته باشد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مقايس? راهبردهاي نظم جويي شناختي هيجان و کمال گرايي در زنان پيمان شکن و عادي