مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان

مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان

… دانلود …

مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 18

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان زنان است که بر جنبه‌های مختلف روانشناختی فرد اثر می‌گذارد. هدف از پژوهش حاضر، بررسی اثربخشی آموزش مدیریت استرس به شیو شناختی – رفتاری بر تاب‌آوری و امیدواری زنان مبتلا به سرطان پستان بود. این پژوهش ازجمله طرح‌های نیمه‌آزمایشی پیش‌آزمون، پس‌آزمون با گروه کنترل و دور پیگیری بود. 30 نفر از زنان مبتلا به سرطان پستان مراجعه‌کننده به انجمن حمایت از بیماران سرطانی یاس کرمان به شیو نمونه‌گیری دردسترس در تابستان سال 1394 انتخاب شدند. بیماران به‌طور تصادفی در دو گروه آزمایش و کنترل قرار گرفتند. سپس 30 نفر پرسشنام تاب‌آوری کانر و دیویدسون و پرسشنام امیدواری اشنایدر را تکمیل کردند. گروه آزمایش در 10 جلس 90 دقیقه‌ای مشاور گروهی شرکت کردند و گروه کنترل مداخله‌ای دریافت نکردند. هر دو گروه پس از خاتم جلسات درمانی و دور پیگیری یک ماهه مجدداً ارزیابی شدند. داده‌ها با استفاده از آزمون تحلیل کواریانس تحلیل شدند. نتایج پژوهش نشان دادند گروه درمانی شناختی – رفتاری مدیریت استرس سبب افزایش میزان تاب‌آوری و امیدواری در گروه آزمایش شده است. پیگیری یک ماهه، نتایج به‌دست‌آمده در دو گروه را تأیید کرد. با توجه به تأثیر آموزش مداخله بر افزایش تاب‌آوری و امیدواری زنان مبتلا به سرطان پستان، به‌کارگیری فنون شناختی – رفتاری در کنار درمان‌های پزشکی می‌تواند در درمان این بیماران مؤثر باشد.

اینک شما با جستجوی مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله اثربخشي درمان گروهي مديريت استرس به شيوه شناختي رفتاري بر تاب‌آوري و اميدواري زنان مبتلا به سرطان پستان