بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي

بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي

… دانلود …

بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين کنگره بين المللي عمران ، معماري و توسعه شهري

تعداد صفحات : 20

چکیده مقاله:

موضوع مشارکتهای مردمی در فرآیند بازآفرینی بافت های مساله دار و ناکارآمد در کشورهای توسعه یافته یکی از موضوعات کلیدی در زمینه توسعه ی شهرهاست. در کلانشهر مشهد بالغ بر 37 درصد جمعیت، در سکونتگاه های آسیب پذیر و مساله دار سکونت دارند. محله قلعه آبکوه به عنوان یکی از بافت های فرسوده ی فاقد میراث شهری، با مساحتی بالغ بر 30 هکتار و جمعیت 8 هزار نفری در هسته مرکزی شهر مشهد و در مجاورت محلات مرفه نشین قرار گرفته است درحالی که به لحاظ کالبدی و اجتماعی، افتراق شدیدی با بافت های اطراف دارد. همین مساله ضرورت تفکر برنامه ریزی را در این محله موجب شده است. هدف از این مقاله بازآفرینی و نوزایی در بافت محله قلعه آبکوه مشهد با تکیه بر پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه مکان است. روش تحقیق مورد استفاده توصیفی- تحلیلی و به لحاظ هدف پژوهش، کاربردی است که به شیوه مطالعات کتابخانه ای و پیمایشی در سطح محله انجام می شود. در این پژوهش از مدل تحلیلی SWOT برای تببین سیاست های بازآفرینی استفاده شده است. نتایج حاکی از آن است که مهمترین معیارهای بازآفرینی شهری را برنامه ریزی راهبردی، پایداری و مشارکت اجتماعی تشکیل می دهند؛ که توانمندسازی ساکنین یک بافت و همبستگی و مشارکت آنان می تواند تاثیرات شگرفی در احیا، نوزایی و بازآفرینی آن داشته باشد. از آنجایی که محله قلعه آبکوه از انسجام اجتماعی بالایی برخوردار بوده و اکثریت افراد علاقه مند به مشارکت در طرح های بازآفرینی و نوزایی هستند، می تواند با برنامه ریزی و مدیریت صحیح، نقطه عطفی در روند بهبود شرایط کنونی این محله و بالابردن حیات اجتماعی و رونق اقتصادی آن از طریق مشارکت همه جانبه مردم باشد.

اینک شما با جستجوی عبارت بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بازآفريني بافت فرسوده آبکوه با تاکيد بر مشارکت اجتماعي