مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان)

مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان)

… دانلود …

مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان) دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان) :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آمايش محيط

تعداد صفحات : 28

توسعه شهری پایدار به عنوان کلیدی ترین مقوله برنامه ریزی شهری دنیای امروز، بر این اصل استوار است که فضای یک شهر درون محله شکل می گیرد و برپایه آن تداوم می یابد، از این رو توسعه محله، اقدامی کلیدی در جهت نیل به توسعه پایدار قلمداد می شود. در این راستا ارزیابی سطح پایداری با استفاده از شاخص های مختلف پایداری در محلات مختلف شهری گامی موثر در جهت رسیدن به پایداری شهری قلمداد می شود. هدف این پژوهش ارزیابی و بررسی تطبیقی پایداری در محلات قدیم و جدید شهر کرمان است که با توجه به توسعه ادواری آن ترکیبی است از محلات بر جای مانده از دوره های پیشین و توسعه های جدید شهری. در این میان هر یک از این محلات دوگانه با توجه به شرایط و ویژگی های خود درجه ای از سازگاری با هر یک از اصول توسعه پایدار را نمایش می دهند. روش تحقیق توصیفی – تحلیلی و نتایج حاصل از پژوهش کاربردی – توسعه ای است. در این پژوهش پس از بررسی ادبیات موضوع و همچنین مطالعات اکتشافی در سطح محلات شهر کرمان، پنج بعد کلی پایداری: زیست محیطی، کالبدی- فضایی، اجتماعی – فرهنگی، اقتصادی و نهادی- سیاسی در قالب 49 شاخص مورد بررسی قرار گرفت و پس از تکمیل پرسش نامه، برای تحلیل میزان پایداری از روش ها و تکنیک های آماری همچون ضریب همبستگی پیرسون، آزمون T تک نمونه ای، آزمون کی دو، تحلیل رگرسیونی در محیط نرم افزار spss، آزمون کولموگروف اسمیرنوف استفاده شده است. نتایج حاکی از آن است که پایدارترین بعد در هر دو محله بعد اقتصادی است، در مجموع وضعیت پایداری در بافت قدیم و جدید کرمان پایین تر از مقدار متوسط است و در محله مسجد ملک (بافت قدیم شهری) در وضعیتی وخیم تر از محله مطهری (بافت جدید شهری) قرار دارد.

كلید واژه: سطح پایداری، مطالعه تطبیقی، محلات قدیم شهری، محلات جدید شهری، شهر کرمان

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان) وارد صفحه فروش فایل دانلودی مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مطالعه تطبيقي سطح پايداري در محلات قديم و جديد شهري (نمونه موردي: محلات بافت قديم و جديد شهر کرمان)