تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد)

تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد)

… دانلود …

تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه خراسان بزرگ

تعداد صفحات : 18

شهرها و فضاهای شهری سوای از استقلال، از شخصیت و هویت ویژه ای برخوردار بوده و می باشند. درحالی که آنچه از اغلب شهرهای کنونی ما در ذهن عموم شکل گرفته است جز مجموعه ای از ساختمان های بلند، پارک ها و خیابان ها نیست. شهر جایی است که تعاملات شهری در آن به وقوع می پیوندد و مردم حس شهروندی نسبت به شهر خود دارند. به عبارتی آنچه شهر را می سازد، ساختمان های عظیم و پارک ها نیستند بلکه مردم خود شهرند که با تمام سلایق و ویژگی های منحصربه فردشان و در حقیقت هویت شهری و شهروندیشان، شهر را می سازند. با توجه به اهمیت موضوع هویت در زندگی انسان و رابطه دوسویه بین هویت انسان و آثار آن و همچنین تایید و تاکید اکثر صاحب نظران مسائل شهری بر این موضوع، تاکنون به طور جدی به آن پرداخته نشده است در حالیکه اهمیت موضوع طلب می نماید که هویت شهرها به عنوان مهم ترین عامل تعادل روحی– روانی شهروندان، مورد توجه مدیریت شهری واقع گردد. هدف پژوهش حاضر، ارزیابی شاخص های موثر بر هویت شهری در سطح محلات و ارائه راهکارهایی در راستای ارتقاء هرچه بیشتر این شاخص ها می باشد. این شاخص ها را در غالب زیر مولفه های کالبدی، عملکردی و ادراکی دسته بندی می شوند. روش تحقیق در این پژوهش توصیفی– تحلیلی بوده که اطلاعات مورد نیاز از دو روش اسنادی و مشاهدات میدانی جمع آوری شده و به منظور تحلیل اطلاعات از روش همبستگی دو متغیره استفاده شده است. بر اساس یافته ها و نتایج تحقیق از دیدگاه ساکنان محله نوغان ابتدا مولفه آداب ورسوم– شخصیت (0.742) و به ترتیب مولفه های الگوی ساخت وساز– حس تعلق (0.684) و شخصیت– خاطره انگیزی (0.606) در اولویت دوم و سوم در ارتقا هویت یک محله تاثیر بسزایی دارند. همچنین از دیدگاه کارشناسان متخصص مولفه های حس تعلق، خاطره انگیزی، امنیت به جهت بهبود و ارتقاء هویت یک محله باید بدین مولفه ها توجه نمود.

كلید واژه: هویت شهری، کالبدشهر، هویت محله، محله نوغان

اینک شما با جستجوی تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد) وارد صفحه فروش فایل دانلودی تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد) شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تبيين و ارزيابي شاخص هاي موثر در هويت شهري (نمونه موردي محله نوغان در شهر مشهد)