ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس

ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس

… دانلود …

ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : ژنتيك نوين

تعداد صفحات : 14

در پژوهش حاضر برای بررسی مکانیسم فتوسنتزی گیاه آلوروپوس لیتورالیس تحت تنش شوری، دوسطح بدون نمک (شاهد) و 600 میلی مولار نمک NaCl به مدت 10 روز اعمال شده سپس پاسخ های گیاه در سطوح فیزیولوژیک و مولکولی مورد ارزیابی قرار گرفت. به این منظور توالی کدینگ این ژن برای اولین بار از گیاه آلوروپوس لیتورالیس جداسازی و بررسی های بیوانفورماتیک روی آن انجام شد. نتایج نشان داد که میزان کلروفیل، محتوای نشاسته و میزان سدیم خارج شده از برگ در غلظت 600 میلی مولار نمک نسبت به شاهد اختلاف معنی داری (P<0.05) داشتند. توالی کدکننده ژن nadp-me پس از استخراج در پایگاه داده با شماره دسترسی KP122942.1 ثبت شد. نتایج بلاست نوکلئوتیدی و پروتئینی نشان داد که توالی جداسازی شده با توالی گونه شورزی Megathyrsus maximus بیش ترین همسانی دارد. هم چنین تجزیه توالی پروتئینی نیز تایید کرد که قطعه جداشده با طول 74 آمینواسید بخشی از دامین متصل شونده به NAD (P) می باشد.نتایج تجزیه بیان نسبی نشان داد که بیان ژن nadp-me در غلظت 600 میلی مولار نمک به میزان 2.19 برابر بیش تر از شاهد بوده است. با توجه به نتایج به دست آمده در پژوهش حاضر، می توان اظهار داشت که افزایش بیان ژن nadp-me می تواند نقش موثری در ایجاد تحمل در برابر تنش شوری در گیاه آلوروپوس لیتورالیس داشته باشد.

كلید واژه: آلوروپوس لیتورالیس، بیان ژن، شاخص های فیزیولوژیک، NADP-ME

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارزيابي فيزيولوژيک، جداسازي، بررسي بيو انفورماتيک و بيان ژن NADP- ماليک آنزيم تحت تنش شوري در آلوروپوس ليتوراليس