بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک )

بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک )

… دانلود …

بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک ) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک ) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک )،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک ) :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي عمران،معماري و شهرسازي ايران معاصر

تعداد صفحات : 16

چکیده مقاله:

کاروانسراها از بناهای با ارزش معماری ایران می باشند که به دلایل مختلف هم چون نظامی، سیاسی، مذهبی، تجاری و … شکل گرفته اند. عصر شکوفایی کاروانسراها در دوره صفوی شروع شد و کاروانسراهای جدیدی از لحاظ شکل و کارکرد به وجود آمد. تغییر و تحولات دوران معاصر باعث از بین رفتن ارزش های معماری ایرانی شده است. فراموشی کاروانسراها باعث فرسودگی و متروک شدن آن ها و به پیرو آن نابودی معماری اصیل ایرانی گردیده است. در این مقاله به کارکرد و جزییات معماری کاروانسراها پرداخته شد. به همین منظور در ابتدا بناهای وابسته به راه با اسامی گوناگون بررسی شد. سپس کاروانسرا از جهت تاریخی، اقلیمی و کارکرد مورد مطالعه قرار گرفت. هدف این مقاله احیای کاروانسراها توسط کاربری های جدید می باشد. کارکردهای جدید در کاروانسراها باعث رونق این بناهای تاریخی خواهد شد. بر این اساس فرضیه تحقیق این است که کاربری مناسب با کاروانسرا باعث پویایی و فعال شدن آن به عنوان یک مرکز گردشگری می شود. در این مقاله با روش توصیفی تحلیلی و بررسی منابع موجود و مطالعات کتابخانه ای به کارکرد و جزییات کاروانسراها توجه و به ارایه راهکارهایی جهت احیای آنها پرداخته شد. نتایج حاصل از تحقیق به این صورت می باشد که کاروانسراها علاوه بر اینکه یک محل استراحت گاهی بین راهی بودند، در هر کدام از آنها فعالیت خاص انجام می شده است، پس می توان کاربری های متفاوتی را به کاروانسراها اعم از رفاهی، اقامتی، فرهنگی و … نسبت داد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک ) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي کارکرد و جزييات معماري کاروانسراهاي صفوي و چگونگي احياي آنها ( نمونه موردي کاروانسراي گدوک ) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.