مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ

 مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ

… دانلود …

مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: نهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

سید مرتضی عظیم زاده – عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان
الیاس نیستانی – موسسه تحقیقات کشاورزی دیم شمال خراسان
مجید رفیعی – دانشجوی کارشناسی ارشد

چکیده:

به منظور بررسی مقاومت به خش کی 16 ژنوتیپ گلرنگ آزمایشی در سال زراعی 84-1383 در مزرعه پژوهشی و آموزشی شماره 3 دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان به اجرا در آمد . آزمایش در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی و در چهار تکرار در دو محیط آبی و دیم به صورت جداگانه کشت شد . ابعاد کرت ها 1/5 در 5 متر و مقدار بذر مورد استفاده 25 گرم در هر پلات در نظر گرفته شد و کشت به صورت دستی انجام شد . در طول دوره رشد از خصوصیات رویشی هم چون تعداد روز تا گل دهی . تعداد ر وز تا رسیدن ، تعداد طبق ها در هر بوته ، عملکرد کل طبق ها در هر بوته ، وزن هزاردانه و عملکرد دانه یادداشت برداری به عمل آمد و با استفاده از شاخص تحمل به خشکی، شاخص حساسیت به خش کی، مقدار هدایت ا لکتریکی و محتویات نسبی آب برگ ها، ژنوتیپ های متحمل به خشکی تعیین شدند. نتایج آزمایش نشان داد که اختلاف هدایت ا لکتریکی در ژنوتیپ LRV-51-51 گرچه که با هدایت ا لکتریکی تعدادی از ژنوتیپ ها معنی دار نبود ولی کمترین مقدار هدایت ا لکتریکی متعلق به همین ژنوتیپ بود ( 1128 م یکروموس بر سانتی متر). همچنین علی رغم عدم وجود تفاوت معنی دار در محتویاتنسبی آب برگ ها در ژنوتیپ های مورد آزمایش ، این ژنوتیپ دارای بیشترین مقدار نسبی آب برگ ها بود. این ژنوتیپ از نظر شاخص تحمل خشکی در گروه C و از نظر شاخص حساسیت به خشکی در گروه D قرار گرفت که همه صفات مذ کور مبین تحمل بیشتر این ژنوتیپ به خشکی در مقا یسه با بقیه ژنوتیپ ها می باشد. عملکرد بالای دانه ( 1520 کیلو گرم در هکتار) این ژنوتیپ در مقایسه با بقیه ژنوتیپ ها نیز موید این موضوع می باشد. و به همین دلیل با توجه به عمل کرد بالای آن برای کشت در مناطق خشک و کم باران توصیه می شود.

اینک شما با جستجوی مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي مقاومت به خشکي 16 ژنوتيپ گلرنگ