بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم

بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم

… دانلود …

بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : ششمين کنفرانس و نمايشگاه بين المللي مهندسي متالورژي و مواد

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

در پژوهش حاضر کامپوزیت آلومینیم تقویت شده با 4 درصد حجمی نانوذرات کاربید سیلیسیم به روش آلیاژسازی مکانیکی تولید گردید و نمونه های نانوکامپوزیتی متخلخل با روش های مختلف تعیین خواص خزشی ( با مزیت زمان کوتاهتر انجام آزمون ) مورد مطالعه قرار گرفت. در آزمون های انجام شده با توجه به تعریف دو آزمون خزش فشاری و آزمون رهاسازی تنش ( خزش فرورونده ) عمق فرورونده به میزان 0/5 میلیمتر در نظر گرفته شد و سرعت رهاسازی تنش بررسی گردید. به منظور محاسبه رابطه موجود بین نرخ خزش فشاری و نرخ رهاسازی تنش نتایج موجود با استفاده از ضریب C به یکدیگر مربوط شده است. با توجه به نتایج تغییر عمق فرورونده و سرعت اعمال نیرو، تغییرات شدیدی در میزان ضریب مرتبط کننده سرعت خزش فشاری و سرعت رهاسازی تنش ایجاد نکرده است. به عنوان مثال در دو عمق 0/5mm و 0/8 و سرعت های (1/s)0/0017 و (s/1)0/00017 این ضریب در تنش فشاری 30MPa در گستره اعداد 820 و 609 و 903 تغییر نموده و در تنش 32/5 و گستره اعداد 1101 و 818 و 1212 تغییر نموده و در تنش 35MPa در گستره اعداد 420 و 435 و 471 تغییر نموده است. با توجه به نتایج، تغییرات ریزساختاری در نمونه های مختلف منجر به تغییرات کم ضریب C در دو عمق 0/5mm و 0/8mm شده است. همچنین با توجه به نتایج تغییرات عمق فرو رونده و سرعت اعمال نیرو پیش از رهاسازی تنش تاثیری در ضریب مرتبط کننده نرخ خزش فشاری و رهاسازی تنش نداشته و نرخ رهاسازی تنش همواره، بالاتر می باشد. مراجعی مبنی بر این نتایج وجود نداشته و این امر نشان دهنده ایده ای جدید در روش های ارزیابی خواص خزشی در نانوکامپوزیت ها می باشد.

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي رابطه سرعت خزش فشاري و سرعت رهاسازي تنش در نانوکامپوزيت زمينه آلومينيم تقويت شده با نانوذرات کاربيد سيليسيم