مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول

 مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول

… دانلود …

مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول :

سال انتشار: 1384

محل انتشار: نهمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

مسعود وطن آرا – دانشجوی کارشناسی ارشد متالورژی و مواد، گروه مهندسی متالورژی و مواد، د
حسن فرهنگی – استادیار گروه مهندسی متالورژی و مواد، دانشکده فنی، دانشگاه تهران
محمدحسین نکوفر – استادیار گروه مهندسی متالورژی و مواد، دانشکده فنی، دانشگاه تهران
محمدسعید شیخ رضایی – استادیار گروه مهندسی متالورژی و مواد، دانشکده فنی، دانشگاه تهران

چکیده:

آلیاژ حافظه دار NiTi به دلیل قابلیت تحمل تغییر شکل الاستیک زیاد و زیست سازگاری، بیومتریالی مناسب جهت استفاده در فایل های درمان ریشه می باشد . فایلهای NiTi که دارای ساختار آستنیتی هستند، به جهت دارا بودن خاصیت سوپرالاستیک ناشی از استحاله مارتنزیتی تحت تنش، به راحتی خمهای تند کانال ریشه را طی کرده و به همین جهت نسبت به فایلهای ساخته شده از فولاد زنگ نزن دارای برتری می باشند . فایل های مورد استفاده در درمان ریشه معمولاً در مدت کوتاهی دچار شکست و یا تخریب می شوند . با توجه به هزینه بالای این فایل ها، کنترل شکست و افزایش عمر سرویس فایل ها مورد توجه می باشد . در این تحقیق ابتدا ساختار متالورژیکی فایل های NiTi با استفاده از روش های متالوگرافی، میکروسکوپ الکترونی SEM به روش الکترونهای برگشتی و آنالیز شیمیایی به روش EDS شناسایی گردیده و سپس مشخصات ظاهری سطوح شکست تعدادی از فایل ها با استفاده از روشهای شکست نگاری توسط میکروسکوپ نوری استریو و میکروسکوپ الکترونی SEM مورد بررسی قرار گرفته است . نتایج به دست آمده می تواند در تجزیه و تحلیل رفتار مکانیکی فایل ها در شرایط سرویس مورد استفاده قرار گیرد .

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي ريزساختار و مشخصات ظاهري سطوح شکست فايل هاي درمان ريشه ساخته شده از آلياژ نايتينول