مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.)

مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.)

… دانلود …

مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.) :

سال انتشار : 1392

تعداد صفحات : 17

گل جالیز یکی از مهم­ترین علف‌های هرز مزارع گوجه فرنگی است و یکی از روش‌های مبارزه با آن استفاده از مواد تدخینی است. پژوهشی به این منظور طی سال 1390در منطقه مشهد در مزرعه نمونه متعلق به آستان قدس رضوی به اجرا درآمد. آزمایش در قالب طرح پایه بلوک‌های کامل تصادفی با 6تیمار شامل صفر، 500، 750، 1000 و 1250 و 1500 کیلوگرم در هکتار متام سدیم از ماده تجارتی واپام(7/32 درصد-اس ال) در 4 تکرار پیاده شد. هر کرت به دو قسمت تقسیم شد و در یک نیمه علف‌های هرز به جز گل جالیز وجین دستی شدند ولی در نیمه دیگر هیچ وجینی انجام نشد. متام سدیم با استفاده از دستگاه خودکار تزریق قلمی به کار برده شد. تعداد اندام هوایی و وزن خشک ‌گل جالیز در نیمه کرت عاری از علف‌های هرز و سایر علف‌های هرز در نیمه وجین نشده اندازه گیری شد. نتایج نشان داد که کاهش آلودگی علف‌های هرز در اثر مصرف متام سدیم تابع منحنی لجیستیک با سه پارامتر بود. حساسیت علف‌های هرز مختلف متفاوت بود به طوریکه علف‌‌های هرز شامل تاج خروس و سلمه با ED50 معادل 474 و 775 لیتر در هکتار تحمل بیشتری نسبت به خرفه، تاج­ریزی و سوروف نشان دادند. با این حال عملکردی از کرت‌های وجین نشده برداشت نشد. تراکم گل جالیز در کرت‌های عاری از سایر علف هرز دارای روند مشخصی نبود، ولی تعداد میوه و عملکرد گوجه فرنگی در واحد سطح به طور خطی با مصرف متام سدیم افزایش داشت. تاثیر متام سدیم بر کاهش تنفس میکروبی خاک از معادله غیر خطی گامپرتز پیروی کرد.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.) آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.) و بررسی کامل هدایت میشوید

مقاله بررسي اثر متام سديم بر مهار علف‌هاي هرز، گل جاليز (Phelipanche aegyptiaca Pers.) و تنفس ميکروبي خاک در گوجه فرنگي (Lycopersicon esculentum Mill.)