مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا

مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا

… دانلود …

مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 26

جنس سپتوریا بیمارگرهای گیاهی مهمی را شامل می‌شود که در سراسر جهان پراکنده‌اند و اغلب با لکه‌برگی و شانکر ساقه در دامنه گسترده‌ای از میزبان‌های گیاهی همراه هستند. در این پژوهش، هشت جدایه از این جنس از برگ‌های دارای علایم لکه‌برگی میزبان‌های چوبی و علفی از استان‌های اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به دست آمد. این جدایه‌ها با استفاده از راهکار چندمنظری براساس ترکیب داده‌های توالی هفت ناحیه ژنی (LSU، ITS، ACT، TEF1-α، CAL، TUB و RPB2)، داده‌های میزبان و صفات ریخت‌شناختی مورد بررسی قرار گرفتند. چهار گونه شامل Septoria convolvuli، S. protearum، S. polygonorum و S. urticae شناسایی شدند. این نخستین گزارش از وجود آرایه S. protearum برای میکوبیوتای ایران می‌باشد. همچنین، گیاه Sonchus sp. به عنوان میزبان جدیدی برای گونه S. convolvuli، انار (Punica granatum)، میزبان جدیدی برای گونه S. polygonorum و گیلاس مجلسی (Solanum pseudocapsicum) به عنوان میزبان جدیدی برای گونهS. protearum در سطح جهان معرفی می‌شوند. علاوه بر این، در این پژوهش، فهرست کاملی از 102 گونه سپتوریا و وابستگان آن که روی میزبان‌های مختلف در ایران گزارش شده‌اند، ارایه گردیده است. فهرست حاضر، دربردارنده 78 گونه Septoria، هشت گونه Stagonospora، هفت گونه Sphaerulina، چهار گونه Zymoseptoria، دو گونه Phloeospora، یک گونه Caryophylloseptoria یک گونه Parastagonospora و یک گونه Stromatoseptoria می‌باشد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله فيلوژني چندژني و ريخت‌شناسي گونه‌هاي جنس سپتوريا از ايران به همراه فهرستي از آرايه‌هاي شبه‌سپتوريا