مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج

مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج

… دانلود …

مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج :

سال انتشار : 1393

تعداد صفحات : 17

به منظور ارزیابی اثر کشت‌های تاخیری بر عملکرد علوفه ارقام شبدر، آزمایشی به صورت کرت‌های خرد شده در قالب طرح بلوک‌های کامل تصادفی با چهار تکرار در سال‌های 91 – 1389 در کرج اجرا شد. کرت اصلی تیمار تاریخ کاشت‌های تأخیری در سه سطح (شامل تاریخ کاشت معمول در 24 شهریور و دو تاریخ کاشت تأخیری در 7 و 21 مهر) و کرت فرعی شامل ده رقم شبدر بود.تجزیه واریانس مرکب عملکرد علوفه نشان داد که اثر سال، تاریخ کاشت، رقم و اثر متقابل این عوامل بر عملکرد علوفه خشک در پاییز، بهار و چین‌های مختلف معنی‌دار بود. تاخیر درکاشت باعث کاهش تولید علوفه ارقام شبدردر پاییز و بهار شد، به طوری که میانگین کاهش تولید علوفه در پاییز حدود 50% و در بهار 30% بود . مقایسه میانگین علوفه تولیدی در پاییز و بهار نشان داد که فصل بهار با میانگین تولید 61/2 تن نسبت به فصل پاییز با میانگین تولید 18/1 تن در هکتار علوفه خشک برتری داشت. مقایسه میانگین عملکرد در چین‌ها نشان داد که در چین اول ارقام شبدر ایرانی و شبدر لاکی، در چین دوم شبدر برسیم، در چین سوم شبدر قرمز و در مجموع سه چین شبدر قرمز و شبدر برسیم به ترتیب 91/13 و 53/13 تن در هکتار بیشترین عملکرد علوفه خشک را تولید کردند. به طور کلی بر اساس این نتایج، برای تولید علوفه در پاییز و ابتدای فصل بهار می‌توان از ارقام زودرس و دارای رشد سریع شبدر لاکی و شبدر ایرانی یک چین با تولید حدود 9 تن علوفه خشک و در فصل رشد ارقام دیررس شبدر برسیم، شبدر قرمز و شبدر ایرانی با تولید حدود 13-12 تن در هکتار علوفه خشک در نظام‌های زراعی استفاده کرد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله اثرکشت‌هاي تاخيري بر عملکرد علوفه ارقام شبدر در منطقه کرج