مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا

مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا

… دانلود …

مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا :

سال انتشار : 1385

تعداد صفحات : 16

سازه‌ها و مقیاسهای متعدد در خصوص فرایندهای خودشناسی، به عنوان تسهیل‌گر و اصلاح‌کننده فرایندهای خود نظم‌دهی، از درجات انسجام و انتزاع متفاوتی برخوردارند. هوش هیجانی و ناگویی خُلقی را می‌توان به ترتیب به منزله سازه‌های خودشناختی جزیی‌نگر در زمینه وجود و فقدان خودآگاهی هیجانی توصیف کرد. دو مـؤلفه تجربه‌ای و تأملی خودشناسی سازه‌های هوش هیجانی و ناگویی خُلقی در زمینه شناخت خود کلی نگرتر و منسجم‌تر هستند، پس باید با همه ابعاد نظامهای پردازش خبر عقلانی و تجربه‌ای ارتباط مثبت داشته باشند. یافته‌های پژوهش، در هر دو جامعه ایران و امریکا، نشان دادند دو وجه خودشناسی با همه مـؤلفه‌های سیستمهای پردازش خبر تجربه‌ای و عقلانی به صورت مثبت مرتبط بودند، اما مـؤلفه‌های سازه‌های هوش هیجانی و ناگویی خُلقی چنین ارتباط جامعی را نشان ندادند. افزون بر این، دو وجه خودشناسی در هر دو جامعه ایران و آمریکا توانستند متغیرهای سلامت روانی را در فراسوی نظامهای پردازش خبر عقلانی و تجربه‌ای پیش‌بینی کنند. یافته‌های پژوهش بر مبنای ماهیت در هم تنیده، پویشی، انسجامی و زمانمند فرایندهای خودشناختی، بر ضرورت طراحی مقیاسهای کارآمدتر و لزوم ارزیابی گسترده‌تر تفاوتها و شباهتهای بین فرهنگی در قلمرو خودشناسی صحه گذاشتند.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله فرايندهاي خودشناختي و نظامهاي پردازش خبر عقلاني و تجربه‌اي در ايران و آمريکا