مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان

مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان

… دانلود …

مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 26

در پی بی­توجهی مدیریت شهری به بافت مرکزی شهرها به عنوان بخشی از بافت قدیم و پر اهمیت، این مراکز با مشکلات گسترده­­ای از جمله (ترافیک، آلودگی هوا، املاک مخروبه، زمین­های رها شده و …) روبرو شده­اند که سبب کاهش سطح کیفیت زندگی در آن­ها شده است و برنامه­ریزی برای ارتقای سطح کیفیت زندگی در آن­ها را اجتناب ناپذیر نموده است. از راهکارهایی که در سال­های اخیر در رابطه با این موضوع در نظر گرفته شده است راهبرد توسعه درونزا بوده است. در تحقیق حاضر به ارزیابی توسعه درونزای بافت مرکزی شهرها با تأکید بر شاخص­های کیفیت زندگی پرداخته شده است. نوع تحقیق کاربردی، روش مورد استفاده توصیفی-تحلیلی و برای گردآوری داده­ها از روش­های اسنادی و میدانی بهره گرفته شده است. جامعه آماری تحقیق خانوارهای ساکن در بافت مرکزی شهر زنجان است، که از بین 4529 خانوار ساکن در بافت مرکزی 301 خانوار با استفاده از روش نمونه­گیری کوکران به عنوان نمونه انتخاب شدند. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از آمار توصیفی و آمار استنباطی (آزمون­های تی جفت و همبستگی پیرسون) استفاده شد. نتایج حاصل از آزمون تی جفت بیانگر مطلوبیت کیفیت زندگی در دوره بعد از توسعه درونزا نسبت به دوره قبل از آن است. بطوریکه آماره t، 82/60- محاسبه شد. این امر باتوجه به سطح معنارداری 99 درصد تایید می‌شود. علاوه بر این نتایج حاصل از آزمون همبستگی پیرسون نیز نشان از آن دارد که بین دسترسی به امکانات و کیفیت زندگی رابطه معناداری وجود دارد. میزان این ارتباط قبل از توسعه درونزا 647/0 بوده که به 531/0 رسیده است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله ارزيابي توسعه درونزاي بافت مرکزي شهرها با تأکيد بر شاخص‌هاي کيفيت زندگي؛ مطالعه موردي بافت مرکزي شهر زنجان