مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني

مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني

… دانلود …

مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني :

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات : 8

زمینه و هدف: اختلالات اضطرابی وافسردگی طیف وسیعی از اختلال‌های هیجانی را تشکیل می‌دهندکه دارای ویژگی‌های مشترک و متفاوت زیادی است.این پژوهش با هدف بررسی مقدماتی ویژگی‌های روان‌سنجی پرسشنامه فراتشخیصی علائم خلقی و اضطراب (MASQ-D30)در نمونه ایرانی صورت گرفت. روش بررسی:طرح پژوهش توصیفی بوده و 203 نفر به شیوه تصادفی از دانشجویان دانشگاه شاهد تهران انتخاب شدند.اعتبار سازه با استفاده از تحلیل عاملی بررسی شد. از پرسشنامه افسردگی،اضطراب و استرس DASS-21جهت اعتبار همگرا و از پرسشنامه شادکامی آکسفورد(OHQ)جهت بررسی اعتبار واگرا استفاده شد.پایایی پرسشنامه با استفاده از آلفای کرونباخ و ضریب بازآزمایی به فاصله 3 هفته بدست آمد. یافته‌ها:نتایج تحلیل عاملی و همبستگی پیرسون از اعتبار سازه،اعتبار همگرا و اعتبار واگرا MASQ-D30حمایت کرد. محاسبه‌ی آلفای کرونباخ (91/0)و ضریب بازآزمایی در سه زیر مقیاس GD، ADوAA به ترتیب 99/0 ، 98/. و 98/0 بدست آمد که حاکی از پایایی مطلوب پرسشنامه بود. نتیجه‌گیری:استنتاج یافته‌ها‌ی این پژوهش نشان می‌دهد که نسخه‌ی فارسی MASQ-D30از اعتبار و پایایی مناسبی برخوردار است و می‌تواند به عنوان ابزاری سریع ودقیق جهت سنجش ویژگی‌‌های فراتشخیصی اضطراب و افسردگی مورد استفاده قرار گیرد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي ويژگي‌هاي روان‌سنجي پرسشنامه فراتشخيصي علائم خلقي و اضطرابي MASQ-D30 در نمونه ايراني