مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي

مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي

… دانلود …

مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي :

سال انتشار : 1391

تعداد صفحات : 16

مقاله ی حاضر نتیجه ی فعالیت های پروژه ای است که در سا ل های 1385-1383 برای یافتن آثار دوره مس-سنگی و طراحی مدل پراکنش آثار، تحت تأثیر عوامل محیطی، در یک گستره ی جغرافیایی منطقه ای در زاگرس مرکزی انجام گرفته است. و روش آماری چند متغیره و داده های مکانی رقومی، GIS این مدل با استفاده از عوامل محیطی و فرهنگی را که سهم بیشتری در شکل دهی به الگوهای پراکنش داده های مکانی ( محوطه های باستا ن شناختی ) داشته اند، به صورت تقسیم طبقات ارایه نموده است. با آنالیز خوشه ای سه بافت پراکنش در منطقه مورد مطالعه، براساس توزیع عناصر محیطی مشاهده شدند که ارایه یک مدل نظری دوگانه را پشتیبانی میک‌نند. اکثریت سای تهای باستان شناختی در این مدل محوطه هایی با وسعت بیشتر و در روی ارتفاع متوسط و نزدیک به منابع آب قرار دارند و احتمالاً محوطه هایی هستند با خصوصیات یک جانشینی و اقتصاد کشاورزی. در حالی که نوع دیگری از محوطه ها که بستر محیطی آن ها با محوطه های نوع اول تفاوت دارند، احتمالاً محوطه هایی هستند که به صورت فصلی استفاده می شدند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله برهمکنش محيط و فرهنگ: چشم انداز جغرافيايي و تحليل باستان شناختي از استقرارهاي دوره مس-سنگي زاگرس مرکزي