مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج

مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج

… دانلود …

مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 26

به زعم بسیاری از زبان­شناسان، بیشترِ زبان­های دنیا از «ترکیب» به عنوان یکی از زایاترین فرایندهای واژه­سازی به منظور گسترش دامن واژگانی خود بهره می­گیرند، مدّعایی که در مورد گویش رودباری (استان کرمان) و گونه­های جغرافیایی متعدّد آن نیز صادق است. در این فرایند، همنشینیِ دو یا چند تکواژِ واژگانیِ آزاد سبب پیدایش یک واحد زبانیِ مرکّب می­گردد. از آنجا که در رودباری اسامیِ مرکّبْ از بسامدِ کاربرد بسیار بالاتری نسبت به دیگر کلمات مرکّب برخوردارند، کانون توجّه پژوهش حاضر بر تحلیل اسامیِ مرکّب این گویش معطوف است. به بیان فنّی­تر، پژوهش حاضر می­کوشد بر پای پیکر زبانیِ حاصل از مصاحبه و ضبط گفتار آزاد گویشورانِ مناسب، توزیع پرسشنامه، برگه­نویسی و بهره­گیری از شمّ زبانی، به تحلیلِ همزمانیِ اسامیِ مرکّبِ رودباری از دیدگاه رده­شناختی و بر پای سه مورد از معیارهای پیشنهادی بائِر (2009: 555-547) شامل هسته­داری، ترتیب اجزای ترکیب و معنی­شناسیِ ترکیب در گون رایج در شهرستان قلعه­گنج بپردازد. نتایج پژوهش نشان می­دهد رودباری همانند بیشتر زبان­های دنیا، ویژگی­های رده­شناختیِ یکدستی نداشته بلکه از این حیث، به صورت پیوستاری عمل می­کند و لذا بایستی از اصطلاح «گرایش کلّی» برای توصیف ویژگی­های رده­شناختیِ مورد مطالعه بهره گرفت. به طور مشخّص، گرایش کلّیِ رده­شناختیِ رودباریِ امروز از منظر این سه معیارِ رده­شناختی، به ترتیب به سوی اسامیِ مرکّبِ بدونِ هسته، اسامیِ مرکّبِ هسته­آغازین و اسامیِ مرکّبِ برونْ­مرکز است.

اینک شما با جستجوی مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تحليل رده شناختيِ اسم مرکّب در گون? رودباريِ قلعه گنج