مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق

مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق

… دانلود …

مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق :

سال انتشار : 1390

تعداد صفحات : 10

فرایند حذف ذرات معلق توسط صافی در تصفیه آب، فرایندی پیچیده است و به پارامترهای متعددی مانند اندازه و شکل دانههای محیط بستر صافی، غلظت ذرات معلق، سرعت صافیسازی و عمق بستر صافی بستگی دارد. هدف از این پژوهش، بررسی اثر سرعت صافی‌سازی و عمق بستر صافی تند شنی بر کارایی حذف ذرات معلق بود. این پژوهش در چهار سرعت صافیسازی (سرعت دارسی) به‌میزان 0/086، 0/11، 0/14 و 0/17 سانتی‌متر بر ثانیه و سه بستر صافی با عمقهای 25، 50 و 60 سانتیمتر انجام شد. غلظت کائولینیت در سوسپانسیون ورودی به بالای بستر صافی در تمام آزمایشها ppm100 بود. از دانههای شن سیلیسی با میانگین قطر 0/51 میلی متر به‌عنوان محیط صافی استفاده شد. نتایج نشان داد که در یک صافی با عمق بستر مشخص، کارایی حذف ذرات معلق در سرعت پایین صافیسازی (0/086 سانتیمتر بر ثانیه) نسبت به سرعتهای بالا بیشتر است. در تمام آزمایشها با افزایش عمق بستر صافی از 25 به 50 سانتیمتر، کارایی حذف ذرات معلق افزایش یافت ولی بین نتایج به‌دست آمده در صافی با عمق بستر 50 و 60 سانتیمتر، تفاوت معنی داری وجود نداشت(0/01=a). توسعه افت فشار در سرعتهای پایین صافیسازی نسبت به سرعتهای بالا، بیشتر بود. در تمام سرعتهای صافیسازی، توسعه افت فشار در عمق 25 سانتیمتر، بیشتر از عمقهای 50 و 60 سانتیمتر بود. عمق مناسب برای بستر صافی 50 سانتیمتر و سرعت مطلوب برای فرایند صافیسازی 0/17 سانتیمتر بر ثانیه به‌دست آمد.

اینک شما با جستجوی مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله اثر سرعت صافي‌سازي و عمق بستر صافي تند شني بر کارايي حذف ذرات معلق