مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي

مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي

… دانلود …

مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي :

سال انتشار : 1392

تعداد صفحات : 14

شبیه‌سازی سیستم‌های منابع آب ابزاری کارآمد در ارزیابی گزینه‌های مختلف و تصمیم سازی در شرایط توسعه است. حوضه آبریز رودخانه ارس در شرایط توسعه با افزایش شدید نیاز آبی مواجه است که برای این منظور احداث چند سد در دست مطالعه است. در این مطالعه از روش پویایی سیستم برای شبیه‌سازی سیستم منابع آب زیرحوضه دره‌رود از حوضه آبریز رودخانه ارس استفاده شد. سپس، برای ارزیابی سیاست‌های مطرح شده از شاخصهای عملکردی استفاده شد. سه شاخص استفاده شده در این مطالعه اعتمادپذیری، برگشت‌پذیری و آسیب‌پذیری بودند که در محاسبه شاخصهای برگشت‌پذیری و آسیب‌پذیری از دو تعریفِ برآورد مبتنی بر میانگین و برآورد مبتنی بر مقدار بیشینه استفاده شد. نتایج مقایسه شاخصها با تعاریف مختلف نشان داد اگرچه استفاده از برآوردگرهای مبتنی بر بیشینه مقدار در مطالعات گذشته توصیه شده است، اما برآوردگرهای مبتنی بر میانگین به‌دلیل در نظر گرفتن وضعیت سیستم در شرایط مختلف، حاوی اطلاعات مفیدتری هستند. بهره‌گیری از این شاخصها در کنار نتایج مدل‌سازی علاوه بر اطلاعات سودمندی که برای تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان دارد، امکان پیش‌بینی وضعیت سیستم در شرایط شکست را نیز فراهم می‌آورد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله ارزيابي طرحهاي توسعه منابع آب در سيستم چندمخزنه زيرحوضه دره‌رود با استفاده از شاخصهاي عملکردي