مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي

 مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي

… دانلود …

مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي :

سال انتشار: 1383

محل انتشار: هشتمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران

تعداد صفحات: 12

نویسنده(ها):

حمید خرسند – دکتری مهندسی مواد و متالورژی مرکز تحقیقات شرکت طراحی مهندسی و تأمین ق
حسین یوزباشی زاده – دانشیار دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی شریف
سیدمحمد حبیبی – کارشناس ارشد دانشگاه شیراز دانشگاه شیراز
حمید رحمانی سراجی – دکترای مهندسی مواد و متالورژی مرکز تحقیقات شرکت طراحی مهندسی و تأمین

چکیده:

به منظور برداشتن شکاف بین دو روش متالورژی پودر و آهنگری و جهت بهبود خواص مکـانیکی قطعـات تولیـد شده از طریق متالورژی پودر، فرایند تلفیقی آهنگری پودر مطرح و در تولید برخی از قطعات حساس نظیر شـاتون در موتورهای درو ن سوز نیز در باز زمانی کوتاهی موفق به گسترش چشمگیری گردید . در این تحقیق نخـست بـه مطالع علمی ـ کاربردی روش آهنگری پودر پرداخته و با پودرهای فولادی منتخب و تغییر شرایط تولید، موفق به تهیه نمونه های فولادی تفجوشی و آهنگری پودر با ریزساختارهای تخلخلی و متالور ژیکی مختلف گردیـدیم . در این پژوهش و با انجام آزمایش های دقیق کشش و خستگی و همچنین آزمایش های کیفی و کمـی میکروسـکوپی از سطوح متالوگرافی و شکست، موفق به ارائه مکانیزم جوانه زنی و اشاع ترک خستگی در قطعات آهنگری پودر حاوی حداکثر 1 / 5 درصد تخلخل و نمونه های فولاد ی متالورژی پودر حاوی 5 تـا 15 درصـد تخلخـل از هـر دو نوع باز و بسته گردیده ایم .

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله مقايسه رفتار فولادهاي آهنگري شد? متالورژي پودر (P/F) با فولادهاي تفجوشي شده (P/M) تحت بارهاي تناوبي