مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم

مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم

… دانلود …

مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 36

کتاب اخلاق علم چنانکه از عنوان آن پیداست کتابی است در حوزه اخلاق علم، که پژوهشکده علم و دین پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در سال 1391 منتشر کرده است. عنوان انگلیسی کتاب «The Ethics of Science: An Introduction » نام دارد. نویسنده­ی کتاب دیوید بی رسنیک است. مترجمان آن مصطفی تقوی و محبوبه مرشدیان هستند. کتاب اخلاق علم چنانکه از عنوان آن پیداست کتابی است در حوزه اخلاق علم، ولی حقیقت امر این است که اخلاق علم که گونه­ای اخلاق حرفه­ای به­شمار می­رود درواقع با زمینه­های گوناگونی چون، سیاست، جامعه، اخلاق، دین و اقتصاد پیوندهایی نزدیک و هم­پوشانی دارد. ولی این حوزه از اخلاق بیش از هر چیز با جامعه­شناسی علم سروکار دارد.
در این مقاله نخست به تبیین و توصیف جامعه­شناسی علم می­پردازیم. سپس طرح کلی و چکیده­ای از مطالب کتاب اخلاق علم را در پیش دید ترسیم می­کنیم و در پایان نیز ایرادهای وارد بر کتاب را به ­اختصار و اجمال بررسی می­کنیم.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي و نقد کتاب «اخلاق علم» اخلاق علم همچون شاخه‌اي از جامعه‌شناسي علم