مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز

مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز

… دانلود …

مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 10

این بررسی به منظور اطلاع از میزان آلودگی مدفوعگربه­های ولگرد سطح شهر تهران به سالمونلا طراحی و انجام گردید. جهت نیل به این هدف از 100 قلاده گربه ولگرد که توسط افراد حامی حیوانات از مناطق مختلف شهر تهران به کلینیک­های دامپزشکی منتخب ارجاع داده شده بودند، نمونه­برداری از مدفوع صورت پذیرفت. از سه روش کشت معمول، آزمون­های سروتایپینگ و روش­های مولکولی واکنش­های زنجیره­ای پلیمراز تک گانه و چندگانه جهت تشخیص جنس و تعیین سرووار بهره گرفته شد. نمونه­ها پس از قرار گرفتن در انکوباتور C37 به مدت 24 ساعت به محیط­های کشت انتخا­بی ­نظیر رامباخ و در صورت ظهور کلنی مشکوک، در محیط­های افتراقی نظیرTSIکشت و پس از 24 ساعت دیگر نتایج بررسی گردید. در روش کشت، از یک قلاده بچه گربه ماده حدودا 2 ماهه نژاد مخلوط مبتلا به اسهال خونی و دهیدراسیون شدید باکتری سالمونلا جداسازی گردید. نمونه­ی مدفوع این بیمار و تمامی موارد مشکوک حاصل از کشت را با استفاده ازروش­های مولکولی (M-PCR و PCR)مورد ارزیابی قرار داده، که در نتیجه این اقدام یک مورد دیگر باکتری سالمونلا مربوط به یک قلاده گربه ماده یک ساله بدون علائم بالینی شناسایی گردید. با توجه به نتایج آزمایشات سروتایپینگ، هر دو جدایه در گروه سرمی D1 قرارگرفته­اند. نظر به اینکه سالمونلا انتریتیدیس یکی از مهمترین علل مسمومیت غذایی در انسان می باشد و منابع دامپزشکی آن شامل گله­های طیور و محصولات کشتارگاهی می باشد، به نظر می­رسد جداسازی دو مورد سالمونلا به علت دسترسی گربه‌های ولگرد با چنین منابعی می باشد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله جداسازي مولکولي سالمونلا از مدفوع گربه‌هاي ولگرد شهر تهران با استفاده از روش زنجيره‌اي پلي مراز